وبلاگ

دوره‌ی شیوع کرونا کی تمام می شود؟
کرونا ویروس‌ها خانواده بزرگی از ویروس ها هستند که به طور معمول به سیستم تنفسی حمله می کنند.این نام از کلمه لاتین "کرون" گرفته شده است، که به معنی تاج است، و کرون در یونانی باستان، به معنای زرق و برق و تاج بوده است. به دلیل حاشیه بیرون‌زده‌ی ویروس آن را کرونا ویروس نامیدند. بیشتر ویروس‌های کرونا حیواناتی مانند خفاش‌ها ، گربه‌ها و پرندگان را آلوده می‌کنند.فقط هفت مورد از ویروس‌های کرونا از جمله کووید_19، سارس و مرس شناخته شده اند که می‌توانند انسان را آلوده کنند.هیچ کس دقیقاً نمی داند ویروس کرونای جدید (کووید_19) از کجا آمده است، فرضیه اصلی این است که خفاش ها دیگر منبع اصلی انتشار آن بودند. آنها ویروس را به گونه‌های جانوری دیگری، احتمالاً یک پانگوولین، گسترش دادند و از پانگوولین به انسان منتقل شده است.
دوران قرنطینه را چگونه بگذرانیم؟
مدتی ست که کرونا ویروس جدید به مهم‌ترین تیتر خبری اکثر خبرگزاری‌ها تبدیل شده است. این ویروس که از خانواده بزرگ ویروس‌های کروناست تقریباً کل جهان را درگیر کرده است. تیم‌های بسیاری درگیر کشف دارو و واکسن کرونا هستند اما هنوز داروی قطعی برای بیماری کووید_19 کشف نشده است. اما تا کشف درمان قطعی بیماری کرونای جدید چگونه از سلامتی خود و نزدیکانمان محافظت کنیم؟
در دوران اپیدمی کرونا چگونه وارد خانه شویم؟
بیماری کروناویروس (COVID-19) یک بیماری عفونی است که توسط یک ویروس از خانواده کرونا ویروس‌ها که شبیه به تاج هستند جدیداً کشف شده ایجاد می شود. این نام گذاری به دلیل شباهت ویروس کرونا به تاج است. بیشتر افراد آلوده به ویروس کرونا یا کووید_19 ، بیماری تنفسی خفیف تا متوسط ​​را تجربه می کنند و بدون نیاز به درمان خاصی، بهبود می یابند. افراد مسن و افراد دارای بیماری زمینه‌ای مانند بیماری های قلبی عروقی ، دیابت ، بیماری مزمن تنفسی و سرطان به احتمال زیاد به بیماری جدی مبتلا می شوند.
واکسن کرونا
این روزها خبر شیوع ویروس کرونا به مهم‌ترین خبر جهان تبدیل شده است. هر روز آمار مبتلایان افزایش میابد. هر چند وقت یک بار خبر ورود ویروس کرونا به کشوری جدید را می‌شنویم. تاکنون کشورهای بسیاری درگیر این بیماری شده‌اند. با افزایش نگرانی از گسترش این ویروس کشورهای و سازمان‌های بهداشتی مختلف شروع به تحقیقات گسترده برای ساخت واکسن و داروی بیماری کووید_19 کرده‌اند. چندین بار خبرهایی مبنی بر کشف واکسن ویروس کرونای جدید منتشر شده است. اما این واکسن‌ها به کجا رسیده‌اند؟ آیا درمان قطعی هستند؟ آیا آزمایش شده‌اند؟ کی به مرحله تولید انبود می‌رسند؟ واکسن کرونا کی در دسترس عموم قرار می‌گیرد؟
همه چیز راجع به قرنطینه مقابل ویروس کرونا
ویروس کرونای جدید، که به نظر می رسد دارای منشاء حیوانی بوده، در شهر ووهان چین سرچشمه گرفته و طی حدود 3 ماه گذشته باعث افزایش موارد مبتلا به کووید_19 در بسیاری از کشورها از جمله؛ ایتالیا ، ایران ، اسپانیا ، آلمان ، فرانسه و کره جنوبی و ... شده است.
علائم ویروس کرونا
Coronavirus (COVID-19) یک بیماری تنفسی است که در اثر ویروس جدیدی از خانواده کرونا ویروس‌ها ایجاد می‌شود. این ویروس برای اولین بار در شهر ووهان چین در انسان دیده شد. علائم آن مشابه سرماخوردگی و آنفولانزا هستند با این تفاوت که بعضی علائم در بیماری کرونا شدیدتر و بعضی کم‌تر دیده می‌شوند. از علائم اصلی این بیماری سرفه خشک خفیف یا شدید است. برخی از افراد می‌توانند خیلی سریع بیمار شوند و در میان بیماران برخی به راحتی بهبود می یابند. تحقیقات نشان می دهد که ویروس کرونا از فرد آلوده به شخص دیگر به راحتی گسترش می یابد. بهداشت خوب می تواند از بروز این عفونت جلوگیری کند.
روند گسترش ویروس کرونا در ایران
ویروس جدید کرونا که به تازگی جهان را درگیر خود کرده‌است، از حدود 2 هفته‎ی پیش وارد ایران شده و رو به گسترش است. این ویروس در اواخر سال 2019 میلادی در شهر ووهان چین برای اولین بار دیده شد و اندک اندک شیوع پیدا کرد. با توجه به آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، ویروس کرونا تاکنون در بیش از 64 کشور دیده شده است. اما ویروس کرونا چیست؟ از چه زمانی وارد کشورمان شده؟ و در کدام استان‌ها گسترش پیدا کرده است؟ راه های انتقال ویروس کرونا چیست؟
ویروس کرونا چیست؟
این روزها ویروس کرونا یا کووید_19(COVID-19) به اصلی‌ترین خبر جهان تبدیل شده و تقریبا ‌همه‌ی جهان را درگیر کرده است. ویروس کرونا چیست؟ از کجا آمده؟ آیا داروی ویروس کرونا کشف شده؟ چگونه می‌توان از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کرد و ... .
چه ساعتی بخریم که به استایلمون بیاد؟
ساعت وسیله ای است که علاوه بر نمایش زمان و برنامه ریزی استفاده ی دیگری نیز دارد. بر هیچ کسی پوشیده نیست که ساعت ها نشانگر شخصیت و استایل هر فرد است. ساعت جزو پوشش های تزئینی بوده و همانطور که پوشش و لباس هر فردی استایل و ویژگی های شخصیتی آن فرد را بیان میکند ساعت نیز بهترین وسیله برای بیان استایل فرد محسوب میشود. شاید شما نیز شنیده باشید که در کشورهای پیشرفته در آزمونهای مصاحبه ای واکس کفش، ادکلن و ساعت مچی فرد دارای اهمیت بسیار زیادی میباشد. دلیل این امر بسیار ساده است. معمولا کسی که دوست دارد ورزشکار باشد همیشه ساعت اسپرت و ورزشی انتخاب میکند و کسی که هنرمند است ساعت هنری و دیپلمات ها ساعت رسمی را ترجیح میدهند. به بیانی دیگر ساعتها کلیات شخصیتی یک فرد را به نمایش میگذارند.
چرا باید از ساعت مچی استفاده کنیم؟
در گذشته ساعتها ابزاری اساسی بودند که زمان را برای ما مشخص میکردند. ساعتها به مرور زمان پیشرفت زیادی کردند و امروزه تقریبا در تمام وسایل الکترونیکی وجود دارند. و اما سوال مهمی که در ذهن بسیاری از افراد شکل میگیرد این است که چرا باید از ساعت مچی استفاده کرد؟ در صورتی که در گوشی نیز ساعت وجود دارد نیازی به استفاده از ساعت مچی است؟ در جواب این دوستان میتوان گفت که قبلا که گوشی همراه نبوده همه ی مردم ساعت نداشتند و معمولا افراد موفق و توانمند از ساعت مچی استفاده میکردند. برای توضیح بیشتر بگذارید به گذشته ی ساعت بپردازیم.